Papuga w domu - nie lada wyzwanie.
strona główna | zanim kupisz | już jestem | smacznego | co mi szkodzi | kilka fotek | o mnie | od autora | linki | księga gości
 


Umiem fruwać. Nie mogę całego życia spędzić w klatce.Musisz nam zapewnić dużą i wygodną klatkę, choć i tak będziemy w niej tylko sypiać i jeść. Musisz nam kupić kilka zabawek - najbardziej lubimy takie z naturalnych materiałów - bo gdy cię nie będzie w domu, będziemy się nudzić i musimy mieć coś do roboty. Musisz nas często wypuszczać z klatki, abyśmy mogły sobie polatać - to zapewni nam dobrą kondycję. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju drewniane konstrukcje, na których często przesiadujemy i dobrze się bawimy. Pamiętaj, jeśli nie będziemy miały zabawek, na pewno zniszczymy coś, na czym ci szczególnie zależy:)
Lubimy czystość, więc musisz nam często sprzątać klatkę i zapewnić basenik do kąpieli - kąpiemy się chętnie. Kochamy też prysznic i będziemy ci wdzięczne za spryskiwanie zwykłym zraszaczem do kwiatów doniczkowych.

Musisz poświęcić nam duuużo czasu jeśli chcesz byśmy byli prawdziwymi przyjaciółmi. Jeżeli kupisz jedną z nas, jako młodziutkie, ale samodzielne pisklę, u hodowcy, to nie będziesz miał trudności z oswojeniem. Przez pierwsze dni naszego pobytu w twoim domu musisz zapewnić nam spokój. Potrzebujemy trochę czasu, żeby otrząsnąć się z szoku, jakim dla nas bez wątpienia jest zmiana miejsca, oddzielenie od współtowarzyszy i rodziny. Po kilku dniach napewno poczujemy się lepiej i wtedy możesz zacząć próbować się z nami zakumplować. Pamiętaj aby nie wykonywać w pobliżu klatki gwałtownych ruchów, nie hałasować i... niech ci przypadkiem nie przyjdzie do głowy robić przemeblowanie - trzeba było o tym pomyśleć zanim zaprosiłeś nas do domu:) Za to możesz często przebywać w zasięgu naszego wzroku, mówić do nas spokojnym głosem i próbować przyzwyczajać nas do rąk. Dobrze jest przekonać nas abyśmy zaczęły brać przysmaki bezpośrednio z twojej ręki - to znacznie ułatwi i przyspieszy proces zaprzyjaźniania się.

PAMIĘTAJ, NIC NA SIŁĘ!!! strona główna   zanim kupisz  -  smacznego   co mi szkodzi   kilka fotek   o mnie   od autora   linki   księga gości 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie materiałów jest niezgodne z prawem i bez zgody autora - zabronione.
Stronę odwiedzono razy